Szponzorált tartalom
Az épületek hőszigetelésének célja legfőképp az energiatakarékosság. Ha ez eddig nem történt meg, akkor sincs veszve semmi, hiszen később is meg lehet oldani a szigetelést. Energiamegtakarítást és költségmegtakarítást is jelent egyben.
Az utólagos homlokzati hőszigetelés által akár 30%-50%-os energiamegtakarítást is el lehet érni, ezért érdemes megcsináltatni, ha eddig még nem tettük meg. Az Axcis Bau először mindig helyszíni felmérést végez, mely során megbeszéli az ügyféllel, hogy mik is pontosan az elképzelések. Itt kerülhet sor arra is, hogy felvilágosítást kérjünk, milyen lehetőségeink vannak.
Ha megvannak a részletek, akkor kezdődhet a munka! Először lábazati indítósíneket helyeznek el, majd dübellel rögzítik. Ezután felhelyezik a hőszigetelő táblákat, kialakítják a lábazatot, amihez speciális szigetelőt használnak. Az ablakok és ajtók sarkainál átlós kiegészítésre van szükség, ide kerülnek az üvegszövetes sarokvédő szegélyek. A fal felületére ragasztótapasz kerül, majd erre üvegszövet és ha szükség van rá, akkor még egy réteg ragasztó. Végül felkerülhet az alapozó és megkezdődhet a színezés, színező vakolattal.
Többféle homlokzati hőszigetelő rendszer is elérhető, ezek közül lehet választani. Polisztirol vagy kőzetgyapot legyen? Nyilván több meghatározó tényező van, ezért is jó, ha szakemberrel végeztetjük el a munkát. A homlokzati hőszigetelés nagyon hasznos dolog, még akkor is, ha ez utólag kerül kivitelezésre.
Milyen előnyökkel jár a homlokzati hőszigetelés? Első sorban a fűtési kiadásokban nyilvánul meg a hasznossága, hiszen energiát takaríthatunk meg általa és ez hosszú távra vonatkozik! Ezen túl a komfortunkat is növeli, hiszen ha megfigyeljük a szigetelt házaknál nem érezni olyan hidegnek a falakat. Az sem elhanyagolható, hogy növeljük vele az ingatlan értékét és rendkívül esztétikus látványt tud nyújtani emellett.